کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ماینوکسیدیل شوره سر

نوشته شده در تاریخ 17 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 1,339 views

ماینوکسیدیل شوره سر

ماینوکسیدیل شوره سر

محلول موضعی ماینوکسیدیل از جمله داروهای موثر در جهت توقف ریزش موها ، رشد مجدد موهای ریزش کرده و افزایش استحکام و پرپشتی موها است که در بسیاری از انواع ریزش مو ( ریزش موی کششی ، ریزش موی ارثی ، ریزش موی سکه ای و … ) توسط پزشک متخصص پوست مورد تجویز قرار می گیرد ، از آنجا که وجود الکل در این محلول سبب پوسته ریزی یا همان شوره ی سر می گردد ، در همین راستا در این مقاله ، میزان مصرف ماینوکسیدیل شوره سر مورد بررسی قرار گرفته شده است .

درمان شوره سر

شوره ی سر عارضه ای غیرمسری اما آزار دهنده است که سبب پوسته ریزی سلول های مرده پوست سر بیش از حد طبیعی می گردد ، ذرات سفید رنگی که لا به لای موها ، روی شانه ها و لباس فرد به خوبی قابل مشاهده است ، شوره ی سر نام دارد .

چرب بودن ، ایجاد التهاب و خارش پوست سر از جمله اثرات این عارضه پوستی است که در صورت شدت یافتن شوره ی سر ، عارضه ی ریزش مو نیز رخ خواهد داد .

ماینوکسیدیل شوره سر

ماینوکسیدیل شوره سر

قبل از استفاده از محلول ماینوکسیدیل به دلیل ایجاد حساسیت پوستی ناشی از این محلول که سبب خشک شدن بیش از حد پوست می شود ، فرد باید ابتدا مشکل شوره ی سر خود را درمان سپس از ماینوکسیدیل استفاده کند ، چنانچه فرد مایل باشد همراه با درمان ریزش موها ، شوره ی سر خود را نیز برطرف سازد ، می تواند از ماینوکسیدیل شوره سر که در داروخانه ها به صورت ترکیبی ساخته می شود ، همزمان به درمان عارضه ریزش مو و شوره ی سر نیز بپردازد .

ترکیبات خاصی که سبب بدتر شدن التهاب و عارضه ی شوره سر نخواهد شد و آن را نیز درمان خواهد کرد .

میزان مصرف ماینوکسیدیل شوره سر

میزان مصرف محلول موضعی ماینوکسیدیل به صورت روزانه یک الی دو مرتبه در روز انجام می شود که در هر بار یک سی سی یا ۱۵ قطره را باید روی پوست خشک شده سر ریخت و برای تاثیر بیشتر و نفوذ سریعتر آن در پوست ، کف سر را ماساژ داد ، از آنجا که جذب ماینوکسیدیل در پوست حدود یک ساعت زمان می برد ، نباید پوست را خیس یا شسته شود ، لذا بهتر است تا سه ساعت بعد از قرار دادن محلول روی پوست از شستن آن خودداری کرد .

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم