کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ماینوکسیدیل ۱۰ درصد

نوشته شده در تاریخ 17 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 708 views

ماینوکسیدیل ۱۰ درصد

ماینوکسیدیل ۱۰ درصد

موهای ابرو ، ریش و سبیل نیز مانند موهای ناحیه سر در اثر علل مخرب متعددی دچار عارضه ریزش مو می شوند ، لذا ممکن است در این نواحی کم پشتی و طاسی نیز ایجاد گردد که باید به درمان موثر آن اقدام نمود ، در همین راستا در این مقاله ، تاثیر ماینوکسیدیل ۱۰ درصد برای تقویت موهای ابرو و ریش مورد بررسی قرار گرفته شده است .

ماینوکسیدیل ۱۰ درصد

محلول موضعی ماینوکسیدیل که جهت توقف ریزش موها و رشد مجدد موهای ریزش کرده مورد استفاده قرار می گیرد در درصد های مختلفی ؛ ۲ % ، ۵ % ، ۱۰ % ، ۱۲ % و حتی ۱۵ % در داروخانه ها عرضه می شود .

به طور معمول جهت تهیه ماینوکسیدیل ۲ % نیازی به نسخه ی پزشک متخصص نیست اما درصدهای بالاتر نیاز به تجویز پزشک دارد ، میزان درصد این دارو تنها توسط پزشک متخصص پوست و مو با توجه مشکلات پوست و موی فرد تعیین می شود و نباید به صورت خودسرانه به مصرف این دارو اقدام کرد .

محلول ماینوکسیدیل علاوه بر ریش ، سبیل ، ابرو ، جهت تقویت موهای ناحیه ی سر نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

ماینوکسیدیل ۱۰ درصد

عملکرد تقویتی ماینوکسیدیل ۱۰ درصد برای ریش و ابرو

استفاده از ماینوکسیدیل ۱۰ درصد سبب افزایش جریان خونرسانی در سطح پوست و تغذیه ی موثرتر فولیکول های مو خواهد شد ، در نتیجه ریشه ی مو ، موهایی مستحکم و ضخیم تر ایجاد خواهد کرد که سبب پرپشتی موها می گردد .

در واقع حالت کرکی و نازکی موهای ابرو ، ریش و سبیل با افزایش ضخامت موهای رشد کرده ، از بین خواهد رفت .

استفاده از محلول ماینوکسیدیل زمانی موثر واقع خواهد شد که فولیکول یا همان پیاز مو از بین نرفته باشد ، در غیر این صورت مویی رشد نخواهد کرد .

میزان مصرف این دارو باید با توجه به تجویز پزشک با بررسی وضعیت موهای ابرو و ریش و با تشخیص علت کم پشتی موهای این ناحیه انجام شود اما به طور معمول مصرف این دارو ، دو مرتبه در روز و هر بار به میزان یک سی سی می باشد .

ماینوکسیدیل ۱۰ درصد

عوارض ماینوکسیدیل

چنانچه محلول موضعی ماینوکسیدیل به درستی و طبق دستور پزشک مورد  استفاده قرار گیرد ، یعنی به شکل موضعی و نه به صورت خوراکی، یک داروی کاملاً بی خطر است که تنها عوارض جانبی آن ممکن است شامل ؛ خشکی پوست ، سوزش ، سرگیجه ، سردرد ، التهاب پوست ، شوره ، خارش پوست و افزایش اندک رشد موهای بدن و موهای صورت باشد که در صورت بروز این عوارض باید دارو را قطع و به پزشک معالج مراجعه کرد که در این صورت پزشک می تواند درصد های پایین تر و یا داروهای جایگزین را تجویز نماید .

 

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم