کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مراحل رویش مو بعد از کاشت

نوشته شده در تاریخ 19 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 593 views

مراحل رویش مو بعد از کاشت

مراحل رویش مو بعد از کاشت

همه چیز درباره مراحل رویش مو بعد از کاشت

افراد بسیاری مایل هستند قبل از اقدام به کاشت مو در رابطه با چگونگی انجام عمل کاشت مو و رشد موها پس از آن ، اطلاعاتی داشته باشند تا بتوانند بهترین برنامه ریزی را جهت دستیابی به نتایج موفق از عمل داشته باشند ، در همین راستا در این مقاله ، مراحل رویش مو بعد از کاشت مورد بررسی قرار گرفته شده است .

عمل کاشت مو

به طور کلی روش های مختلفی جهت کاشت مو وجود دارد که در کلیه روش ها ، از بانک موی پشت سر ، فولیکول های برداشته می شود و در نواحی جلوی سر پیوند زده خواهد شد که تفاوت روش های کاشت مو در چگونگی برداشت و کاشت فولیکول های پیوندی است .

طی یک عمل کاشت مو ، در ناحیه ی پشت سر فرد ، بیحسی موضعی ایجاد می شود ، با ابزار یا دستگاه های خاصی فولیکول های مو برداشته می شوند ، جداسازی و استریل سازی شده و در نهایت در نواحی جلوی سر در خط رویش طراحی شده ، کاشته می شوند .

مراحل رویش مو بعد از کاشت

مراحل رویش مو بعد از کاشت

پس از کاشت فولیکول های پیوندی ، اولین مرحله ، مرحله ی تلوژن است :

مرحله ی تلوژن : در این مرحله فولیکول های پیوندی به صورت موقت از بین خواهند رفت ، یعنی ساقه ی مو ریزش می کند اما فولیکول مو در پوست باقی خواهد ماند ، دو هفته پس از کاشت مو ، فولیکول ها شروع به ریزش می کنند که ۳ الی ۴ ماه طول خواهد کشید .

مرحله ی آناژن : در این مرحله ، فولیکول های پیوندی رشد مجدد خود را آغاز خواهند کرد که میزان رشد موها از فردی به فرد دیگر ، متفاوت است و حدود یک الی دو اینچ موها رشد خواهند کرد .

مرحله ی کاتاژن : این مرحله دو هفته است و یک مرحله ی گذار می باشد و کوتاه ترین مرحله ی رشد مو محسوب می شود .

مرحله نهایی تلوژن : این مرحله ی ۳ الی ۴ ماه خواهد بود و تراکم نسبی از موها در ناحیه ی سر ایجاد می گردد .

مراحل رویش مو بعد از کاشت

نتایج کاشت مو

با اینکه بدن افراد مختلف به عمل کاشت مو ، واکنش های متفاوتی نشان می دهد ، ولی به طور میانگین حدود سال اول الی سال دوم ، می توان نتایج کاشت مو را به خوبی مشاهده نمود و همانند دیگر موهای فرد به اصلاح ، کوتاهی و حتی رنگ کردن موهای پیوندی اقدام نمود .

نتایج تراکم نسبی حاصل از کاشت مو ، در زیبایی ظاهری و اعتماد به نفس فرد بسیار موثر می باشد .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم