کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

نکروز پوستی چیست

نوشته شده در تاریخ 27 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 1,625 views

نکروز پوستی چیست

هزینه تقویت و ترمیم مو

شاید تصور کنید جوش و حساسیت های پوستی جزء شدید ترین بیماری هایی پوستی هستند و افرادی که با آن روبرو میشوند مشکلات زیادی را تجربه خواهند اما قطعا زمانی که با بیماری نکروز آشنا شوید نظرات کاملا تغییر خواهد کرد. نکروز پوستی یکی از خطرناک ترین بیماری های پوستی است که ابتلا به آن میتواند مشکلات زیادی را برای بیماران به وجود آورد به همین دلیل باید با استفاده از روش های موثر به درمان آن پرداخت در غیر اینصورت ممکن است حتی جان بیمار در اثر ابتلا به آن به خطر بیفتد.

نکروز پوست چیست؟

نکروز پوستی معمولا از بیماری هایی است که بسیاری از افراد با آن آشنایی کافی ندارند به همین دلیل بیمارانی که دچار آن میشوند در بسیاری از مواقع آن را با بیماری های سطحی پوست اشتباه میگیرند و همین باعث میشود با مشکلات زیادی روبرو شوند. به طور کلی نکروز یک نوع بیماری پوستی است که به دلیل باکتری نکروتایزینگ فاسیتیس به وجود می آید.

علت این بیماری میتواند بسیار مختلف باشد اما معمولا به علت جراحی، ایجاد زخم ها و جراحت های مختلف در بدن به وجود می آید و متاسفانه نه تنها بروز آن باعث مشکلات پوستی مانند زخم، درد شدید و … میشود بلکه باعث کاهش شدید سلامتی هم خواهد شد و افرادی که دچار آن میشوند سرگیجه های شدید، تب، استفراغ درد های شکمی و … را تجربه خواهند کرد.

نکروز پوستی چیست

افراد مستعد نکروز پوستی

امکان به وجود آمدن نکروز پوست در همه ی افراد وجود دارد اما بهتر است بدانید برخی از افراد به علت شرایط خاصی که دارند ممکن است بیشتر دچار این بیماری شوند. بیماران دیابتی و کلیوی از آن دسته از افراد هستند که در معرض شدید این بیماری خواهند بود به همین دلیل باید به مراقبت های لازم برای پیشگیری از آن توجه داشته باشند.

البته سرطان و هر بیماری مزمن دوره ای که باعث کاهش سطح ایمنی بدن میشود نیز باعث به وجود آمدن نکروز خواهد شد.

درمان نکروز پوستی

درمان نکروز پوستی باید در سریعترین زمان ممکن انجام شود در غیر اینصورت ممکن است آسیب های زیادی به قسمت های مختلف بدن وارد شود. معمولا افرادی که دچار این بیماری میشوند میتوانند در مدت زمانی کوتاه با استفاده از آنتی بیوتیک ها و داروهایی که وجود دارد شاهد رفع بیماری خود باشند. البته در کنار این باید بافت های عفونی که در بدن وجود دارد هم خارج شود.

متاسفانه به علت اینکه نکروز در بهترین حالت هم به دستگاه های مختلف بدن آسیب میرساند باید در کنار روش های درمانی و استفاده از آنتی بیوتیک ها به رفع مشکلات دیگر هم پرداخت.

 

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

5/5 - (1 امتیاز)
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم