کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

همه چیر درباره ژن طاسی سر

نوشته شده در تاریخ 7 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 361 views

همه چیر درباره ژن طاسی سر

کچلی ناگهانی سر مشکل جدی جوانان

همه چیر درباره ژن طاسی سر

طاسی سر در مردان علل مختلفی دارد که برای درمان آن باید قبل از هر چیز علت ریزش مو مشخص شود. برای این که به دلیل ریزش مو پی برد حتما باید به متخصصان زیبایی مراجعه کرد چون در اکثر موارد نمیتوان از روی علائم ظاهری که ریزش مو دارد به علت آن پی برد. در بسیاری از مواقع ریزش مو به علت ژن طاسی سر به وجود می آید به طوری که در اکثر موارد آقایان زیر ۵۰ سال به علت این مشکل دچار کچلی میشوند. البته دلایل دیگری نیز برای ریزش مو وجود دارد که ممکن است بسیاری از افراد به علت آن دچار کچلی شوند اما در اکثر موارد ریزش مو به علت ژن طاسی خواهد بود. افرادی که دچار ریزش موی ژنتیکی میشوند معمولا در وهله ی اول ریزش موی ناحیه ی جلوی سر را مشاهده میکنند و به مرور قسمت های دیگر موهایشان نیز دچار ریزش میشود.

ژن طاسی سر چیست؟

ژن طاسی سر به نوعی ژن گفته میشود که وجود آن باعث ریزش مو و کچلی میشود. این ژن در دوران جنینی در بدن تشکیل میشود و باعث میشود فولیکول ها به وجود برخی از هورمون ها حساس شوند و با نزدیک شدن به سن بلوغ و افزایش هورمون ها در بدن شاهد ریزش مو باشیم. بهتر است بدانید حداقل نیمی از مردان به این نوع ریزش مو مبتلا هستند و تا قبل از ۵۰ سالگی قسمتی از موهایشان دچار ریزش میشود.

ژن طاسی سر

وجود ژن طاسی سر چه علائمی دارد؟

در صورتی که ژن طاسی سر داشته باشید در برخی موارد میتواند به وجود آن پی ببرید. یکی از مهمترین علائم آن این است که موهایتان به مرور دچار نازکی میشود و از سمت جلوی موها دچار ریزش میشود. ریزش موی ژنتیکی در خانم ها معموال بعد از سنین یائسگی به وجود می آید اما  اکثر آقایان آن را در سنین جوانی مشاهده میکنند. نازک شدن تدریجی موها یکی از مهمترین علائم این نوع ریزش مو است چون در سایر ریزش مو ها ممکن است همچین روندی وجود نداشته باشد.

درمان ژن طاسی سر چگونه است؟

افرادی که به علت ژن طاسی سر دچار ریزش مو میشوند نمیتوانند از هر روشی برای درمان ریزش موی خود استفاده کنند چون متاسفانه بسیاری از روش ها در درمان ریزش موی ژنتیکی تاثیر قابل توجهی نخواهند داشت. در صورتی که ژن طاسی سر علت ریزش مو باشد باید از روش هایی مانند کاشت مو استفاده کرد. چون در ریزش موی ژنتیکی فولیکول ها به صورت کلی توانایی تولید مو را از دست میدهند و نمیتوان به راحتی و با استفاده از داروها به درمان آن پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم