کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

وسواس جبری

نوشته شده در تاریخ 5 دسامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 447 views

وسواس جبری

وسواس جبری

بررسی علت ریزش مو یکی از مهمترین مراحل در درمان آن است به همین دلیل افرادی که دچار ریزش مو میشوند باید حتما برای بررسی علت ریزش موهای خود به متخصصان با تجربه مراجعه کنند. در صورتی که علت ریزش مو به صورت دقیق مشخص شود درمان آن بسیار ساده خواهد بود و تقریبا درصد زیادی از مراحل درمان پشت سر گذاشته خواهد شد. وسواس جبری یکی از دلایل ریزش مو است که در ادامه قصد داریم به آن بپردازیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تاثیر وسواس جبری بر ریزش مو

دلایل ریزش مو شاید حتی به صد ها مورد برسد به همین دلیل بررسی دلایل ریزش مو کار چندان راحتی نخواهد بود به همین دلیل باید حتما بعد از ریزش مو به متخصصان با تجربه مراجعه کرد. وسواس جبری نوعی مشکل روحی است که باعث میشود فرد دائما دچار افکار وسواسی شود. این مشکل قطعا به خودی خود باعث ریزش مو نمیشود اما مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

وسواس جبری

 

معمولا افرادی که دچار وسواس جبری میشوند به استرس، اضطراب و مشکلات مختلف روحی مبتلا میشوند که همین باعث میشود سلامتیشان کاهش پیدا کند و شاهد ریزش مو و مشکلات دیگر باشند. البته بهتر است بدانید این مشکل در برخی موارد باعث به وجود آمدن وسواس عملی هم میشود که فرد به علت لمس کردن بیش از حد موها باعث ضعیف شدن ریشه ی مو و ریزش آن میشود.

پیشگیری از وسواس جبری

وسواس جبری میتواند به صورت ارثی به فرد انتقال پیدا کند اما معمولا به علت باورهای فرد به وجود می آید به همین دلیل برای جلوگیری از ریزش مویی که بعد از این نوع وسواس به وجود می آید باید سعی کنید تا جایی که امکان دارد باورهای نامعقول را برطرف کنید. توجه به مشکلات روحی و تلاش برای برطرف کردن آن ها هم باعث میشود تا بتوانید جلوی وسواس های مختلف را بگیرید.

وسواس جبری

درمان ریزش موی ناشی از وسواس جبری

در صورتی که ریزش مو ناشی از وسواس جبری باید به یک روانشناس با تجربه مراجعه کرد چون درمان این مشکل کار ساده ای نیست و نمیتوان به راحتی آن را برطرف کرد. معمولا افرادی که به علت مشکلات روحی دچار ریزش مو میشوند میتوانند بعد از رفع مشکل روحی خود شاهد توقف ریزش مو و رشد موهای جدید باشند.

البته برای رفع ریزش مو باید حتما به متخصص پوست و مو هم مراجعه کرد چون این امکان وجود دارد که عوامل دیگری هم در ریزش موی فرد تاثیر گذاشته باشند.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم