کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

پیاز مو

نوشته شده در تاریخ 25 دسامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 550 views

پیاز مو

پیاز مو

آشنایی با ساختار مو باعث میشود بتوان بهتر به مراقبت از آن پرداخت به همین دلیل افرادی که قصد دارند به افزایش سلامت موهای خود بپردازند باید سعی کنند با نام قسمت های مختلف مو آشنا شوند. پیاز مو از قسمت های مهم مو است که ممکن است بارها نام آن را شنیده باشید. تقویت پیاز مو منجر به افزایش رشد مو و جلوگیری از کچلی و طاسی میشود به همین دلیل تصمیم گرفته ایم در این مطلب به آن بیشتر بپردازیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

پیاز مو

همانطور که اشاره کردیم پیاز مو یکی از اصلی ترین قسمت های مو به شمار میرود. این قسمت دقیقا بخشی است که وظیفه رشد و تغذیه موها را بر عهده دارد به همین دلیل برای تقویت مو باید حتما به آن توجه داشت. ریشه یا فولیکول هم نام دیگر پیاز مو است که در بسیاری از مقالات ممکن است از آن استفاده شود.

پیاز مو

علت نام گذاری پیاز مو به این دلیل است که ریشه یا قسمت تحتانی مو شکلی مانند پیاز دارد و لایه لایه است. بهتر است بدانید این قسمت از مو خود از بخش های مختلف تشکیل شده است به طوری که در آن مویرگ ها و عصب های زیادی وجود دارد که وظیفه ی انتقال مواد مغذی و اکسیژن به موها را دارند به همین دلیل هر گونه اختلال در این بخش باعث میشود تا رشد مو کاهش قابل توجهی پیدا کند.

آسیب به پیاز مو

عوامل زیادی وجود دارند که باعث آسیب به ریشه یا پیاز مو میشوند. آسیب به پیاز یا ریشه ی مو ها میتواند موقت یا دائمی باشد. افرادی که دچار بیماری های قارچی و عفونی میشوند معمولا ریزش موی موقت را تجربه خواهند کرد چون میتوان به راحتی به رفع آسیب های وارد شده به ریشه ی مو پرداخت اما افرادی که دچار ریزش مو ژنتیکی میشوند نمیتوانند جلوی تخریب فولیکول ها را بگیرند.

پیاز مو

به همین علت ریزش موی ژنتیکی را نمیتوان با استفاده از داروها درمان کرد و برای رفع آن باید حتما با استفاده از روش های پیوند مو به انتقال فولیکول ها به ناحیه ی سر پرداخت.

تقویت پیاز مو

تقویت پیاز مو نقش زیادی در جلوگیری از ریزش مو و کاهش ضخامت آن دارد به همین دلیل باید به آن توجه زیادی داشت. برای تقویت پیاز یا ریشه ی مو میتوان از روش های مختلفی استفاده کرد. در کلینیک ها از روش هایی مانند پی ار پی و مزوتراپی استفاده میشود اما میتوانید از روش های خانگی و داروهای گیاهی هم استفاده نمائید.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم