کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

چند علت کچلی ریش

نوشته شده در تاریخ 11 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 2,008 views

چند علت کچلی ریش

چند علت کچلی ریش

جهت رفع مشکلات ایحاد شده در بافت حساس موها ، باید ابتدا علت ایجاد کننده ی عارضه مشخص شود ، تا با تشخیص دقیق نوع عارضه ، درمان موثر نیز تجویز گردد ، در همین راستا در این مقاله ، چند علت کچلی ریش و راهکار های درمان آن ، مورد بررسی قرار گرفته شده است .

عارضه ی کچلی ریش

کچلی ریش به ریزش بخشی از موهای ناحیه ی ریزش کرده ی ناحیه ریش گفته می شود که ممکن است در اندازه های متفاوت و در نواحی مختلف ریزش و حتی سبیل ایجاد گردد ، این عارضه که علل مختلفی دارد ، از نظر ظاهری تاثیرات نامطلوبی در زیبایی و جذابیت چهره مردان برجای می گذارد که فرد به طور مرتب باید ریش خود را اصلاح شده نگه دارد و در صورت بلند شدن موهای ریش ، کچلی آن به طور کامل مشهود بوده و مبتلا شدن فرد را به نوعی بیماری پوستی در اذعان دیگران تداعی می کند .

چند علت کچلی ریش

چند علت کچلی ریش

به طور کلی کچلی ناحیه ای ریش ، می تواند در اثر عوامل مختلفی نظیر ؛ بیماری خود ایمنی ریزش مو سکه ای ( آلوپسی آره آتا ) ، عفونت قارچی ، سوختگی ، ایجاد زخم ، جراحی ، استرس و فشارهای روحی و روانی شدید و مداوم و …. در یک فرد بروز کند و ظاهر نامطلوبی در فرد ایجاد خواهد کرد که در صورت عدم درمان به موقع و لازم ، این عارضه گسترش یافته و بخش های وسیع تری از ریش را درگیر خواهد کرد .

درمان کچلی ریش

جهت درمان موثر و کامل عارضه ی کچلی ریش باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد تا وی با بررسی و معاینه ناحیه ی ریزش کرده ی ریش ، به خوبی بتواند درمان موثر را تجویز نماید .

درمان در اثر عفونت قارچی : استفاده از محلول های ضد قارچ به مدت ۴ الی ۶ هفته و در صورت شدت عارضه ، استفاده از داروهای خوراکی نظیر فلوکونازول ،گریزئوفولوین ، ایتراکونازول  و یا تربینافین به مدت کوتاه تجویز خواهد شد .

درمان در اثر سوختگی ، ایجاد زخم و یا انجام جراحی : به دلیل از بین رفتن فولیکول کامل مو در این موارد ، کاشت و پیوند مو بهترین راه حل پوشش نواحی ریزش کرده خواهد بود .

درمان در اثر بیماری آلوپسی آره آتا : بیماری خود ایمنی آلوپسی آره آتا درمان قطعی ندارد ، اما کرم موضعی کورتیزون یا تزریق محلول آن در ریش ،  استفاده از محلول موضعی ماینوکسیدیل ، داروی آنترالین ، پسورالن ، عمل فتوتراپی و … می تواند تا حدی سبب کاهش این عارضه گردد .

درمان در اثر استرس و فشارهای عصبی : کاهش استرس و فشارهای روانی به کمک ورزش هایی نظیر ؛ پیاده روی ، یوگا ، شنا و … تا حد زیادی باعث شد مجدد موهای ریزش کرده خواهد شد ، لذا تا حد ممکن استرس و نگرانی های خود را با روش های موثر ، از بین ببرید .

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم