کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

چهار علت مهم کچلی در کودکان

نوشته شده در تاریخ 27 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 583 views

چهار علت مهم کچلی در کودکان

چهار علت مهم کچلی در کودکان

کچلی مشکلی است که سن و سال نمی شناسد و ممکن است در همه ی سنین برای افراد به وجود آید به همین دلیل باید برای روبرو شدن با آن کاملا آماده بود اما متاسفانه بسیاری از افراد به علت تصورات غلطی که دارند فکر میکنند ریزش مو فقط در سنین میانسالی به وجود می اید به همین دلیل با مشاهده ی ریزش مو در سنین پایین دچار نگرانی میشوند. کچلی در کودکان از مسائلی است که در اکثر موارد باعث میشود تا والدین دچار نگرانی های شدید شوند چون از میان والدینی که برای درمان این مشکل به کلینیک ها مراجعه میکنند درصد کمی وجود دارند با این مشکل آشنایی کافی داشته باشند. بهتر است بدانید کچلی و طاسی در کودکان در اکثر موارد نشانه ی بیماری خطرناکی نخواهد بود و به راحتی درمان خواهد شد به همین دلیل به هیچ وجه نباید با مشاهده ی آن دست و پای خود را گم کنید.

بیماری آلوپسی

در برخی موارد ممکن است علت کچلی در کودکان بیماری آلوپسی اره آتا باشد. البته احتمال بروز این بیمار بسیار کم است و افراد کمی در طول زندگی به این بیماری مبتلا میشوند اما به هر حال ممکن است برخی از افراد در سنین کودکی و یا سنین دیگر به این نوع کچلی مبتلا شوند. نشانه ی اصلی این بیماری ریزش مو در نواحی مختلف بدن است به نوعی که در اکثر موارد افرادی که به بیماری آلوپسی دچار میشوند ریزش موهای تمام نقاط بدن را تجربه خواهند کرد. برای رفع این بیماری درمان قطعی وجود ندارد اما میتوان تا حدی علائم آن را کاهش داد.

چهار علت مهم کچلی در کودکان

کچلی استرسی در کودکان

استرس فقط مختص به بزرگسالان نیست و برخی از کودکان هم ممکن است به آن مبتلا شوند به همین دلیل بهتر است به سلامت روحی کودک خود توجه کافی داشته باشید. در برخی از موارد کچلی در کودکان ممکن به علت استرس و اضطراب شدید باشد. برای رفع این مشکل باید به متخصصانی که در زمینه ی روانشناسی کودک فعالیت میکنند مراجعه کرد.

بیماری های قارچی

بهتر است بدانید بیماری های قارچی هم باعث کچلی در کودکان میشود. در اکثر موارد بیماری های قارچی باعث ریزش موی سکه ای در کودکان میشود. از علائم مختلف ریزش موی قارچی میتوان به قرمزی، خارش و سوزش در نواحی مختلف سر اشاره کرد. برای درمان ریزش موی قارچی از داروهای موضعی و خوراکی استفاده میشود. با توجه به شدت بیماری ممکن است درمان کچلی قارچی از یک تا چند ماه به طول بینجامد.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم