کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو در جای زخم و بخیه

نوشته شده در تاریخ 14 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 1,975 views

کاشت مو در جای زخم و بخیه

کاشت مو در جای زخم و بخیه

ریزش مو در یک ناحیه از بدن که سبب از بین رفتن فولیکول مو می گردد ، نیاز به کاشت مو را در فرد الزامی می سازد ،  از جمله دلایلی که فرد اقدام به این کار می کند ، انجام جراحی و بخیه ی کردن یک زخم است ، زیرا در جای بخیه و زخمی که ترمیمی یافته ، به دلیل آسیبی که فولیکول مو رسیده است ، ریشه ی مو به طور کامل از بین می رود ، لذا در این مقاله ، خطرات کاشت مو در جای زخم مورد بررسی قرار گرفته شده است .

کوتاه درباره کاشت مو

در یک عمل کاشت مو به جهت ایجاد تراکم مناسبی از موها در یک ناحیه ی ریزش کرده یا طاس ، فولیکول هایی از موی طبیعی و زنده از بانک موی پشت سر برداشته می شود و در محل مورد نظر با ابزار خاصی با ایجاد شکاف های بسیار ریزی پیوند زده می شوند ، پس از گذراندن دوران نقاهت و پیوند مناسب فولیکول های پیوندی با پوست سر ، حدود یک سال بعد ، رشد موهای پیوندی به حالت طبیعی برسد .

کاشت مو در جای زخم و بخیه

کاشت مو در جای زخم و بخیه

در جای زخم و بخیه به راحتی می توان کاشت مو را انجام داد اما باید به خوبی و به طور کامل زخم و محل بخیه ها ترمیم شده و فرد هیچ گونه دردی و ناراحتی در این ناحیه نداشته باشد ، پزشک متخصص پوست و مو ،تعداد فولیکول های پیوندی مورد نیاز را با ایجاد بیحسی موضعی در محل زخم پیوند می زند و در نهایت باید انتظار داشت که پس از چند ۵ الی ۶ ماه رشد موها مشهود گردد که حدود ۵۰ الی ۹۰ درصد از فولیکول های کاشته شده در جای زخم رشد خواهند کرد ، پس از رشد کردن موها ، می توان به شکل مطلوبی جای زخم و بخیه ها پوشش داد و به خوبی محل زخم و بخیه ها را پنهان کرد .

خطرات

چنانچه کاشت مو  توسط پزشک متخصص ماهر و با تجربه که به خوبی از آناتومی پوست و مو آگاهی دارد ، انجام شود ، ضمن عدم ایجاد عارضه ی خاص ، با پوشش مطلوب نمای ناخوشایند جای زخم و بخیه ، حس اعتماد به نفس فرد افزایش خواهد یافت .

ضمن درد مداوم در ناحیه ی کاشت ، ایجاد التهاب ، کبودی و همچنین ایجاد زخم نیز از دیگر خطرات کاشت مو در این نواحی خواهد بود .

به طور کلی زمانی پزشک متخصص مجاز به کاشت مو در جای زخم و بخیه خواهد بود که این نواحی به خوبی ترمیم شده باشد و مدتی از ترمیم این نواحی گذشته باشد .

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم