کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کمبود ویتامین ب و ریزش مو

نوشته شده در تاریخ 21 می 2019 در دسته تعداد بازدید 2,595 views

کمبود ویتامین ب و ریزش مو

کمبود ویتامین ب و ریزش مو

همانطور که میدانید ریزش مو به دلایل مختلفی به وجود می آید به همین دلیل افرادی که دچار ریزش مو میشوند باید با آن آشنایی کافی پیدا کنند تا بتوانند با استفاده از روش های مناسب به رفع مشکل خود بپردازند. بهتر است بدانید کمبود ویتامین ب یکی از دلایل اصلی ریزش مو در بسیاری از افراد به شمار میرود به همین دلیل افرادی که موهای خود را از دست داده اند ممکن است بتوانند با استفاده از این ویتامین شاهد رشد مجدد موهای خود باشند که در ادامه به آن بیشتر خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

 

کمبود ویتامین ب

به طور کلی تمامی ویتامین ها در رشد مو تاثیر قابل توجهی دارند به همین دلیل نمیتوان برای درمان ریزش مو به استفاده از یک سری ویتامین های خاص پرداخت اما بهتر است بدانید در میان ویتامین های مختلفی که وجود دارد ویتامین B بیشترین تاثیر را در رشد موها دارد به همین دلیل افرادی که دچار کمبود این ویتامین میشوند به سرعت کم پشتی مو در قسمت های مختلف سر را مشاهده میکنند.

ویتامین B نقش اساسی در ساخت گلبول های قرمز دارد به همین دلیل زمانی که مقدار آن در بدن کاهش پیدا میکند اکسیژن و مواد غذایی کمتر در اختیار فولیکول ها قرار خواهد گرفت و همین باعث میشود تا رشد موها تا حد زیادی کاهش پیدا کند. باید این موضوع را بدانید که کمبود ویتامین B مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت که از میان آن میتوان به کرختی پوست، خستگی شدید و سرگیجه اشاره کرد.

کمبود ویتامین ب و ریزش مو

درمان ریزش مو با مکمل ویتامین B

در صورتی که دچار کمبود ویتامین ب شده باشید میتوانید با استفاده از مکمل های آن شاهد رشد موهای خود باشید. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که افرادی که دچار کمبود ویتامین B نیستند به هیچ وجه نباید از مکمل های آن استفاده کنند چون ممکن است باعث مسمومیت شود.

مکمل های ویتامین B انواع مختلف دارند که همین باعث میشود انتخاب ان ها کار چندان راحتی به نظر نرسد به همین دلیل بهتر است حتما با مشورت پزشک از مکمل ها استفاده نمایید. البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که استفاده از غذاهای طبیعی همیشه یکی از بهترین روش ها برای دریافت ویتامین های مختلف خواهد بود.

 

افزایش رشد مو با غذاهای دارای ویتامین ب

برای رفع کمبود ویتامین ب و افزایش رشد موهای خود بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که از غذاهای طبیعی که حاوی این ویتامین هستند استفاده کنید. در میان غذاهای مختلف ماهی، گوشت قرمز، غلات، گردو و بادام و سبزی هایی که دارای برگ پهن هستند یکی از بهترین منابع ویتامین ب به شمار میروند.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم