کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو میشود

نوشته شده در تاریخ 21 می 2019 در دسته تعداد بازدید 2,752 views

کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو میشود

کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو میشود

ویتامین های نقش مهمی در بدن دارند به طور که کاهش هر کدام از آنها باعث میشود تا انسان دچار بیماری های مختلف شود و فعالیت های دستگاه های مختلف بدن با اختلال روبرو شود تا جایی که در بسیاری از مواقع افرادی که دچار کمبود ویتامین میشوند مشکلاتی مانند ریزش مو را تجربه میکنند. خوشبختانه ریزش موی ناشی از کمبود ویتامین ها به راحتی قابل درمان خواهد بود فقط باید در سریعترین زمان ممکن به فکر جایگزین سریع ویتامین ها بود. در ادامه به این موضوع که کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو میشود خواهیم پرداخت.

 

کمبود ویتامین

برای پاسخ به این سوال که کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو میشود، میتوان گفت که به طور کلی کاهش هر کدام از ویتامین ها در بدن باعث میشود تا رشد موها کاهش پیدا کند به همین دلیل باید به مصرف تمامی ویتامین ها اهمیت داد و سعی کرد تا جایی که امکان دارد به مصرف غذاهایی پرداخت که در آن ویتامین های مختلف وجود داشته باشد چون استفاده از غذاهای طبیعی بهترین راه دریافت ویتامین هاست.

ویتامین B یکی از ویتامین هایی است که تاثیر زیادی در رشد موها دارد و کمبود آن سریعا باعث ریزش مو میشود. این ویتامین در غذاهایی مانند گندم، گوشت، ماهی و سبزیجات تیره رنگ به وفور پیدا میشود اما در صورتی که دچار کمبود شدید ویتامین B شده اید میتوانید تحت نظر پزشک به مصرف مکمل های ویتامین B بپردازید تا شاهد رشد سریع موهای خود باشید.

 

ویتامین E

اگر قرار باشد بگوییم که کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو میشود قطعا ویتامین E یکی از مهمترین مواردی خواهد بود که باید به آن اشاره کنیم چون وجود این ویتامین در بدن باعث میشود تا اثرات رادیکال های آزاد به شدت کاهش پیدا کند و موها رشد بهتری داشته باشند.

ویتامین E به بازسازی سریع آسیب های وارد شده به ریشه ی مو کمک میکند به همین دلیل کمبود ان در بدن باعث میشود تا موها به شدت آسیب پذیر شوند. از میان غذاهایی که حاوی ویتامین E هستند میتوان به بادام، اسفناج و تخمه آفتابگردان اشاره کرد.

 

کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو میشود

ویتامین D

تحقیقات زیادی انجام شده است که محققان در آن به نقش ویتامین D در جلوگیری از ریزش مو  پی برده اند به همین دلیل اگر به سلامت موهایتان اهمیت میدهید بهتر است به مصرف غذاهایی که حاوی ویتامین دی هستند بیشتر اهمیت دهید.

البته همانطور که اشاره کردیم برای پاسخ به این سوال که کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو میشود، باید گفت که تمامی ویتامین ها نقشی اساسی در جلوگیری از ریزش مو خواهند داشت به همین دلیل باید به مصرف تمامی ویتامین ها و مواد معدنی مختلف اهمیت دهید.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم