کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کچلی آلوپسی آره آتا

نوشته شده در تاریخ 6 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 468 views

کچلی آلوپسی آره آتا

بهترین روش های پیوند موی طبیعی

همه چیز درباره کچلی آلوپسی آره آتا و درمان موثر آن

برای درمان برخی از کچلی ها درمان مناسبی وجود ندارد یعنی افرادی که به آن مبتلا میشوند نمیتوانند به راحتی شاهد رفع ریزش موی خود باشند به همین دلیل مجبور خواهند بود مدت ها با بیماری خود سر کنند. کچلی آلوپسی آره آتا یکی از انواع این کچلی هاست که متاسفانه در حال حاضر درمان قطعی برای آن وجود ندارد که بتواند به راحتی با استفاده از آن به نتیجه رسید اما روش هایی وجود دارد که با استفاده از آن برخی بیماران به نتیجه خواهند رسید. علاوه بر این میتوان با روش هایی مانند ترمیم مو به صورت موقت به رفع ریزش مو پرداخت و این روش قطعا میتواند در کوتاه مدت نتایج مناسبی برای فرد به وجود آورد و باعث افزایش سلامت روحی و کاهش اسیب های روانی شود به همین دلیل بسیاری از متخصصان برای بیماران خود استفاده از این روش را توصیه میکنند. در ادامه به کچلی آلوپسی بیشتر خواهیم پرداخت.

کچلی آلوپسی آره آتا چه علائمی دارد؟

کچلی آلوپسی آره آتا معمولا علائم مشخصی دارد که با مشاهده آن میتوان به راحتی به نوع ریزش موی فرد پی برد. بهتر است بدانید اکثر افرادی که به این نوع ریزش مو مبتلا میشوند در ابتدا ریزش مو ی سکه ای و دایره ای را مشاهده خواهند کرد و بعد از آن به مرور موهای سایر قسمت های بدن فرد نیز دچار ریزش میشود. البته ممکن است ریزش موهای دیگر هم در برخی موارد همچین علائمی داشته باشند اما به طور کلی نشانه ی اصلی این بیماری این است که موهای تمام بدن از جمله ابرو، مژه و … دچار ریزش مو میشود و معمولا به صورت طبیعی درمان نخواهد شد.

کچلی آلوپسی آره آتا

علت کچلی آلوپسی آره آتا چیست؟

بهتر است بدانید به هر نوع کچلی مدور که در آن شاهد ریزش موی سکه ای باشیم کچلی آلوپسی آره آتا گفته نمیشود. استرس،اضطراب وبیماری های قارچی از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است باعث ریزش موی سکه شوند. اما علت ریزش موی آلوپسی نوعی بیماری خود ایمنی است که باعث میشود بدن موهایی که رشد میکنند را پس بزند و شاهد ریزش سریع موها بعد از رویش باشیم. به نوعی که حتی اسفتاده از روش هایی مانند کاشت مو هم موثر نخواهد بود.

برای درمان کچلی آلوپسی آره آتا باید چه کرد؟

همانطور که به آن اشاره کردیم برای درمان کچلی آلوپسی آره آتا روش قطعی وجود ندارد اما معمولا متخصصان برای رفع این نوع ریزش مو در وهله ی اول از تزریق کورتون استفاده میکنند. این کار به صورت ماهانه انجام میشود و ممکن است در برخی موارد نتیجه بخش باشد. علاوه بر این ممکن است داروهای کورتون نیز تجویز شود. علاوه بر این استفاده از روش ترمیم مو HRT نیز میتواند در برخی موارد مناسب به نظر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم