کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کچلی قارچی سر

نوشته شده در تاریخ 6 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 1,233 views

کچلی قارچی سر

کچلی قارچی سر

بر خلاف تصوری که اکثر افراد دارند بهتر است بدانید ریزش مو مشکلی است که در بسیاری از مواقع میتوان به راحتی آن را درمان کرد و به هیچ وجه دائمی نیست. برای این که از نوع ریزش موهایتان اطلاع پیدا کنید و مطمئن شوید که ریزش موهایتان دائمی نیست میتوانید به متخصصان زیبایی مراجعه کنید. کچلی قارچی سر یکی از انواع کچلی است که بسیاری از افراد ممکن است در طول زندگی خود به آن مبتلا شوند. بهتر است بدانید در صورتی که کچلی قارچی را به موقع درمان کرد مشکل خاصی برای فرد به وجود نخواهد آورد و به راحتی برطرف خواهد شد. کچلی قارچی سر در بسیاری از مواقع بین افراد انتقال خواهد یافت به همین دلیل در صورتی که دچار این مشکل شده اید باید مراقبت باشید تا به اطرافیانتان انتقال پیدا نکند. در ادامه بیشتر به ریزش موی قارچی سر خواهیم پرداخت.

کچلی قارچی سر چیست؟

کچلی قارچی سر یکی از انواع ریزش مو است که ممکن است در هر سنی شاهد آن باشید به طوری که این کچلی حتی برای کودکان هم ممکن است به وجود آید. در این بیماری قارچ ها به طرق مختلف به سر بیمار انتقال پیدا میکنند ودر سر بیمار تکثیر میابند.افزایش تعداد قارچ ها در سر باعث میشود تا فولیکول ها تضعیف شوند و موها به سرعت ریزش پیدا کنند. ریزش مو قارچی معمولا از ناحیه ی خاصی از سر آغاز میشود و به مرور به تمام نواحی سر انتقال پیدا میکند و باعث میشود فرد احساس سوزش و خارش کند.

برای جلوگیری از کچلی قارچی سر باید چه کرد؟

برای جلوگیری از کچلی قارچی سر باید به بهداشت سر اهمیت زیادی دهید و از شوینده هایی استفاده کنید که برای موهایتان مناسب باشد. برای انتخاب شامپوی مناسب باید توجه داشته باشید که حتما با نوع موهایتان سازگاری داشته باشد. علاوه بر این باید تا جایی که امکان دارد از وسایل شخصی دیگران مانند حوله، شانه، کلاه و … استفاده نکنید .

درمان کچلی قارچی سر چگونه است؟

کچلی قارچی سر

برای درمان کچلی قارچی سر حتما باید به پزشک پوست و مو مراجعه کنید چون این مشکل به هیچ وجه با استفاده از روش های سنتی امکان پذیر نخواهد بود. معمولا متخصصان برای رفع قارچ ها داروهای ضد قارچ مانند گریزئولوین را توصیه میکنند و علاوه بر این ممکن است به تجویز داروهای موضعی نیز بپردازند. علاوه بر این برای درمان کچلی قارچی استفاده از شامپوهای ضد قارچ هم توصیه میشود.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم