کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

گرافت مو در مباحث کاشت مو

نوشته شده در تاریخ 18 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 832 views

گرافت مو در مباحث کاشت مو

گرافت مو در مباحث کاشت مو

مفهوم گرافت مو در مباحث کاشت مو

افراد بسیاری متقاضی کاشت مو هستند ، علاوه بر مردان ، برخی زنان نیز کاندید مناسب کاشت مو محسوب می شوند ، در همین راستا در این مقاله ، مفهوم گرافت مو برای متقاضیان عمل کاشت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

کاشت مو

کاشت مو به عملیات برداشت و پیوند فولیکول زنده و طبیعی موی خود فرد اطلاق می گردد ، طی این عمل زیبایی ، تراکمی مناسبی از مو در نواحی کم پشت و طاس ایجاد خواهد شد و فرد ظاهر مطلوب تری خواهد داشت .

جهت پیوند مو ، پزشک متخصص پوست و مو ، با ایجاد بیحسی موضعی و انتخاب روش مناسب ، تعداد فولیکول های مورد نیاز جهت پیوند را از عمق پوست خارج کرده و پس از جدا سازی فولیکول ها از هم ( گرافت مو ) ، با ایجاد بیحسی موضعی به کاشت آنها در نواحی طاس سر اقدام می کند ، تا بدین ترتیب حدود یک الی دو سال بعد موها با رشد طبیعی ، ظاهری زیباتر در فرد ایجاد کنند .

گرافت مو در مباحث کاشت مو

مفهوم گرافت مو

جهت کاشت فولیکول های مو ( ریشه ی مو یا همان پیاز مو که ساقه ی مو از آن خارج شده ) در خط رویش طراحی شده توسط پزشک متخصص ، لازم است که در خط جلوی پیشانی فولیکول های مو به صورت تک به تک پیوند زده شوند و در نواحی عقب تر ، کاشت فولیکول ها به صورت دو الی سه تایی باشند تا کاشت مو حالت طبیعی و زیبا داشته باشد .

هنگام برداشت فولیکول های مو ، با قرار دادن فولیکول های مو در زیر میکروسکوپ به خوبی مشاهده می شود که فولیکول های مو به صورت چندتایی و به هم چسبیده هستند و دو الی چند تار مو از آنها خارج شده است ، به این دسته ی فولیگولی ، گرافت مو گفته می شود .

گرافت مو در مباحث کاشت مو

نحوه ی کاشت گرافت های مو

با توجه به نیاز نواحی طاس و ناحیه ی کاشت فولیکول ها ، لازم است با دقت و ظرافت بالایی بدون آسیب وارد کردن به فولیکول های مو ، به جداسازی گرافت های برداشته شده از مو اقدام نمود ، بدین ترتیب می توان از تعداد گرافت های برداشته شده ، فولیکول های پیوندی بسیاری زیادی را حاصل و کاشت نمود .

عمل کاشت مو با رعایت فاصله ی لازم  فولیکول های مو از هم ، در جهت رویش مناسب مو ، با دقت بالایی انجام می شود .

5/5 - (1 امتیاز)
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم