کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ترمیم مو

نوشته شده در تاریخ 23 ژوئن 2018 در دسته تعداد بازدید 955 views

ترمیم مو

ترمیم مو یکی از روش های رفع کم پشتی مو می باشد. این روش برای افرادی که از کم پشتی مو رنج می برند و به دنبال راه حلی برای درمان آن هستند بسیار مناسب است. برای رفع کم پشتی موی سر روش های مختلفی وجود دارد. در ادامه بهترین روش ها و همچنین مزایای ترمیم مو را بیان خواهیم کرد. در حال حاضر بهترین روش ترمیم مو به روش HRT می باشد.

میتوان گفت ترمیم موی طبیعی یکی از بهترین روش های جوان سازی افراد مشهور نظیر بازیگران، فوتبالیست ها و دیگر افراد نیز به شما می رود و میتوان این روش را به عنوان روشی جایگزین و یا مکمل برای کاشت مو دانست. برای مثال استفاده از روش های طبیعی در ترمیم مو را میتوان به عنوان بهترین روش های ترمیمی برای تمامی سنین و هر نوع جنسیت دانست. لازم به ذکر است که روش ترمیم مو طبیعی بوده و موهای کاشته شده و یا ترمیم شده امکان رشد به صورت طبیعی را خواهند داشت.

مزایای ترمیم مو

در ترمیم مو شما نیازی به بانک مو نخواهید داشت. مهم ترین برتری این روش بر کاشت مو همین مورد می باشد. البته مزایای ترمیم مو به همین مورد ختم نمی شود. یکی دیگر از مزایا آن انتخاب میزان تراکم مو توسط متقاضی است. بدین ترتیب تراکم موی سر شما کاملا به نظر شما بستگی دارد و از این نظر با محدودیتی مواجه نیستید.

یکی دیگر از مزایای ترمیم مو مناسب بودن این روش برای بانوان می باشد.

یکی دیگر از مزایای ترمیم مو این است که در این روش مشکلات کم پشتی مو هم که منشاء ارثی دارد هم قابل درمان است.

ترمیم موی مصنوعی چیست؟

تکنیک ترمیم موی مصنوعی یکی از روشهای ترمیم مو  است که در زمان قدیم بیشتر انجام می شده که طبعا مشابه هر روش دیگری معایب و عوارضی را به همراه داشته است. همانطور که از اسم این روش مشخص است از موی مصنوعی در عمل ترمیم استفاده میشده است و در ظاهر نیز این مورد با ترمیم مویی که به صورت طبیعی انجام شده باشد بسیار متفاوت است.

ترمیم مو

از جمله معایب مهمی که به روش ترمیم موی مصنوعی مربوط میشده است  می توان به بروز عوارض جانبی نظیر: حساسیت های پوستی، التهاب پوست، قارچ، و … اشاره کرد و که باعث منسخ شدن این روش در همان سال های ابتدایی و فراموش شدن آن گشته است.

البته این روش برای اشخاصی که به نحو.ی از انجام عمل جراحی ترس دارند روش مناسبی به نظر می آید و همچنین به مراتب از هزینه کمتری نیز نسبت به سایر روش ها برخوردار است. همچنین این روش برای اشخاصی که سن ریزش موی سر آنها گذشته است و رویش موی آنها متوقف شده است نیز ممکن است توسط پزشک متخصص مو توصیه شود.

ترمیم مو به روش HRT

ترمیم مو به روش HRT یکی از جدیدترین روش های موجود است. ترمیم مو به روش HRT یک روش استاندارد و بین المللی است.  این روش دارای تاییده از سازمان FDA  (اداره مواد غذایی و دارویی آمریکا) نیز می باشد.

مزایای روش HRT

  1. یکی از اولین و مهم ترین مزایای روش HRT مدت زمان یک روزه آن است. در روش مذکور شما نیازی به مراجعه دوباره ندارید. تمام اقدامات لازم در یک روز انجام خواهد شد.
  2. یکی دیگر از مزایای روش HRT مورد تایید بودن این روش توسط وزارت بهداشت جمهوری اسلامی است. علاوه بر عدم وجود مشکلات بهداشتی، این روش از لحاظ شرعی هم مانعی ندارد و تایید لازم را دارا می باشد.
  3. از دیگر مزایای روش HRT طبیعی بودن این روش است. منظور از طبیعی بودن این است که شما با اطمینان خاطر می توانید به استخر بروید موهای خود را سشوار بکشید و همچنین از ژل موی سر و… استفاده نمایید.

 

توصیه های آخر: با توجه به مزایایی که در روش مذکور گفته شد این نکته را فراموش نکنید که افرادی به صورت کامل مشکل طاسی دارند باید کاشت مو  با روشهایی مانند : FUT,FIT و …. انجام دهند.

مورد دیگر هم اینکه برای سلامت ، بهداشت و زیبایی خود همیشه بهترین ها را انتخاب کنید. کلینیک زیبایی طب هیر با بهره مندی از کادر پزشکی مجرب آماده هر گونه خدمات در زمینه های کاشت مو ، کاشت ابرو ، کاشت مژه و … می باشد.

آیا ترمیم مو بهتر از کاشت مو است؟

پاسخ به این سوال با توجه به ماهیت دو روش مورد بحث ممکن است کمی دشوار باشد زیرا هر کدام از این روش ها موارد استفاده خود را دارند. از آنجا که روش کاشت مو برای افرادی که دارای بانک موی قوی و پرپشت نباشند قابل استفاده نیست لذا این افراد لارم است از روش های جایگزین نظیر ترمیم مو استفاده کنند.

در صورت انتخاب روش ترمیم مو، این روش به این اشخصا این مکان را میدهد که با داشتن بانک موی ضعیف و یا حتی بدون نیاز به بانک مو، به تراکم مویی مطلوبی دست پیدا کنند و نتیجه مناسبی را از این روش داشته باشند. همانطور که در قبل نیز اشاره شد یکی از نکات اصلی در تفاوت این دو روش انجام عمل جراحی و دوره نقاهت قبل و بعد از عمل است که مسبب طولانی شدن رمان عمل کاشت مو میشود. البته از طرف دیگر روش ترمیم مو طبیعی به مراتب کمتر از روش های کاشت مو عوارض دارند. زیر این روش ها بر روی سطح پوست صورت میگیرد و برش و یا نمونه ای از سر و موها جدا نمیشود که نیاز به بخیه و بروز جای زخم شود.

همچنین با نبودن نیزا به جراحی، جای بخیه و اسکاری نیز بر روی سر باقی نخواهد ماند.

روش ترمیم موی قابل رشد

در این روش ترمیم مو به نحوی صورت می پذیرد که به صورت مقطعی حجم موی فرد افزایش پیدا میکند، همچنین تعداد جلسات این روش و میزان افزایش تراکم و حجم مو بنا به نیاز فرد قابل تنظیم و انتخاب می باشد و شخص میتواند در چندین مرحله و جلسات مختلف نسبت به ترمیم مو اقدام نموده و در هر جلسه به تراکم موهای خود بیفزاید.

ترمیم موی غیر قابل رشد چیست؟

روش انجام این روش تقریبا مشابه روش قبل می باشد با این تفاوت که بانک موی فرد متسقیما بر روی سر پیوند میخورد و این نوع ترمیم مو قابلیت افزایش را نخواهد داشت. در این روش از چسب مو استفاده میشود که کیفیت آن و سازگاری آن با پوست فرد در اولویت می باشد. در صورتی که در کلینیک کاشت موی معروف  و مجاز نظیر کلینیک تخصصی طب هیر از این روش استفاده شود دیگر لازم نیست نگران ار تاریخ انقضا گزشتن چسب مو باشید و در این کلینیک ها از مواد با کیفیت و اصل استفاده میشود. عملا در این روش از آنجا که مو رشدی پس از ترمیم نخواهد داشت لذا ماندگاری و دوام این نوع ترمیم مو به جنس مورد استفاده چسب ارتباط مستقیم دارد.

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم